O nás

Martina Laluhu a Tomáša Jasenského spojil vzťah ku keramike ešte počas študentských čias. Stretli sa v Pezinku, kde sa obaja rozhodli študovať umelecké spracovanie kameňa a keramiky so zameraním na keramiku. Dalo by sa povedať, že oboch k tomuto štúdiu inšpirovali ich otcovia. Martina Milan Laluha známy slovenský akademický maliar a Tomáša zasa Ivan Jasenský zakladateľ a konateľ úspešnej spoločnosti zameranej na výrobu úžitkovej keramiky.

Pár rokov po štúdiu sa mladí umelci opäť stretli a zhodli sa, že je čas využiť svoje vedomosti, schopnosti a zručnosti a začať tvoriť pre ľudí. A to pre ľudí každého veku a sociálneho postavenia, hlavne, aby mali zmysel pre umenie a estetiku. Aby vedeli oceniť ručnú prácu a originalitu týchto diel.

Vyrábané produkty by sme mohli rozdeliť na dve oblasti:

Keramika

Výrobky bežnej spotreby vytvárané známou keramickou technikou – zalievaním do sádrových foriem a následným dekorovaním špeciálnymi farbami na vodnej báze. Menovite vázy, popolníky, svietniky, dózy, aromatické lampy rôznych zaujímavých, nápaditých a moderných tvarov. Jednoducho slovami ťažko opísať – pozri galériu.

Ďalšou výhodou je ich finančná dostupnosť, a preto sú aj veľmi žiadané či už na slovenskom alebo českom trhu. K ich atraktívnosti prispieva aj ich účasť na rôznych umeleckých výstavách, v galériách a súkromných dielach. Po rozšírení prevádzky sa chystá vývoz aj do ostatných susedných štátov.

Kamenina

Záhradná kamenina, to sú už diela exkluzívnejšieho rázu, nakoľko sú aplikované do priestranných dvorov a záhrad transparentných domov a víl ako úžitkové a dekoratívne plastiky vyrábané z mrazuvzdorného materiálu (50 cyklov mrazuvzdornosti). Opäť sú to veľmi originálne a návrhy fontán, kvetináčov záhradných umývadiel a iných predmetov podľa želania.

Dúfam, že Vás týchto pár riadkov oslovilo a inšpirovalo k vlastneniu aspoň niektorého z týchto diel. Laluha a Jasenský dizajn predsa tvoria aj pre Vás.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Exkluzívna Keramika L&J